پنج باورغلط درباره زنان

  پنج  باورغلط درباره زنان

 

به گفته اغلب روانشناسان، اکثر مردها باورهای نادرستی در مورد زنان دارند که بیشتر گله گذاریهای آنان را تشکیل می دهد. این باورهای غلط ناشی از عدم شناخت صحیح و درک ناقص از روحیات لطیف زنان است. در این نوشتار مردها را برای شناخت بیشتر از همسرانشان دعوت می کنیم. بطورکلی 5 باور غلط مردها درباره زنان عبارتست از:

1- زنها پرتوقع و سیری ناپذیرند: معمولا" برخی مردها تمایل و گرایش همیشگی زنان را مبنی بر بهبودی و اصلاح امورات زندگی ناشی از پرتوقع بودن آنها تلقی می کنند. طبیعت اغلب زنان تنوع، بهبود و نوآوری است. بسیاری از زنان نوآوری دارند و کم توقع هستند و باکوچکترین هدایا حتی یک شاخه گل یا لبخند خوشحال می شوند.تنوع طلبی ومدگرایی خانمهابرای شادکردن زندگی است.

2- حفظ و نگهداری زنها خیلی مشکل است: واقعیت این است که حفظ و نگهداری روابط صمیمی با زنها کمی مشکل است. زنها میخواهند روابطشان درخانواده سالم و دوستانه باشد واستانداردهای بالایی دارند. زیرا عمیقا" پایبند و متعهد به زندگی هستند بدین جهت از مردان توقع دارند برای این منظور وقت بگذارند.

3- زنها میخواهندمردهاراکنترل کنند: معمولا"مردها تلاش زن را برای برنامه ریزی و حل مشکلات به اشتباه فیزولی یا تلاش برای کنترل مرد تلقی می کنند. واقعیت اینست که زنها نیز نیروی خوش ذوق هستند و میخواهند ایفای نقش کنند تا در زندگی موثر باشند. برخی مردها در فرایند تصمیم گیری خود، زنها را دخالت نمیدهند، از آنجا که زنها از این احساس بیزارند،تلا ش می کنند تا خود را بنحوی در جریانات زندگی همسرشان واردکنند. بدین معناکه سوال میپرسند و راه حل ارایه مدهند. اولویت اول یک زن محبت است و دوست دارد به همسرش کمک کند.

4- زنها حسود هستند: زنان بطور غریزی و فطری از هر آنچه که برایشان ارزشمند باشد مراقبت می کنند و خود را محافظ و نگهبان روابط صمیمی می دانند.آنان میخواهند از رابطه ای که با مرد مورد علاقه اش برقرار نموده اند مراقبت نمایند و این بمعنی بی اعتمادی به همسرشان نیست.

5- زنها زیادی احساساتی هستند: یکی از زیباترین ویژگیهای زنها اینست که قابلیت این را دارند که حس کنند واحساس داشته باشند و این احساسات را نشان دهند. ولی باور غلط برخی مردان اینست که بروز احساسات را ناشی از ضعف میدانند .همین احساساتی بودن زنهاست که به آنها امکان میدهد به مردها محبت بورزند و پایه های خانواده را مستحکم نمایند.دکترعباس حاتمی  

/ 0 نظر / 9 بازدید